Slovníček pojmů

Užitečný a jeden z vůbec nejpoužívanějších modulů, který nahrazuje Toolbar z jádra Drupalu za černou lištu s rozbalovacími nabídkami, které umožňují se rychle dostat k obsahu i nastavení v administraci Drupalu.

Skvělý modul sloužící lepšímu internímu prolinkování. Umožňuje změnit vybraná slova na odkaz (např. na slovníček pojmů, wiki) a přenést tak lépe tzv. link juice napříč celým webem.

Boost je užitečný především pro weby, na nichž příliš často nepřibývá nový obsah. Umožňuje totiž předgenerovat stránky ve formátu html přímo na disk a tím výrazně zrychlit načtení webu a šetřit server.

Tagy: výkon

Modul Date usnadňuje v Drupalu práci s časem jako polem, které je součástí obsahu - např. v případě, že potřebujete na webu eventy se začátkem, kalendář událostí, kurzů, rezervace a podobně.

Velice komplexní modul, který umožňuje vytvářet vícejazyčné weby. Nabízí jak přímý překlad článků do dalšího jazyka, synchronizaci překladů menu, taxonomie a mnoha dalších prvků.

l10n_update neboli Localization update upozorňuje na a po schválení také stahuje překlady Drupalu a jeho modulů z centrálního serveru. Od verze 8 už je zakomponovaný přímo v jádru Drupalu.

Modul Metatag slouží k nastavení základních on-page faktorů pro optimalizaci výsledků vyhledávání. Těmi jsou meta title - titulek stránky a meta description - popis cca 150 znaků. Pozor - titulek může být odlišný od nadpisu.

Tagy: SEO

Pathauto je užitečný modul, který umožňuje generovat url adresy, které "chutnají" vyhledávačům a zároveň jsou srozumitelné lidem. Pro každý typ obsahu je možné nastavit jiný pattern, podle nějž se adresa vytvoří.

Tagy: SEO

V modulu Rules se definují pravidla, která umožňují na základě události vykonat nastavenou akci (přesměrování, odeslání e-mailu...). Rules umí web postavený na Drupalu efektivně rozhýbat.

Bez Transliteration si už fungování Drupalu neumím představit. Tento modul umí převádět běžný text na strojové tvary - tedy bez diakritiky a mezer. Funguje jak na url adresy, tak například na soubory typu Word, Excel a podobně, nahrané nepoučeným uživatelem.

Stránky